About Me

Ben, Özgür KOLUKISA

ozgurkolukisa1982 Ankara doğumluyum. Eğitim  hayatımı Ankara’da tamamladıktan sonra İstanbul’a taşındım ve son   10 senedir İstanbul’da yaşantımı sürdürmekteyim. 12 yıla yakın süredir IT sektörünün içindeyim ve ağırlıklı olarak donanım, sunucu sistemleri, sistem, network, güvenlik, cisco networking, management konularında faaliyet gösteriyorum. Bunun yanında Amatör olarak fotoğrafçılık ve tarihi  ile ilgileniyorum.

Çeşitli firmalarda teknik eleman, asistan, ağ yöneticisi olarak çalıştıktan sonra, 3 yıldan fazla süre Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisinde Sistem ve Ağ Eğitmeni olarak görev aldım. Şu an halen Atacom Bilişim Sistemleri’nde Sistem Mühendisi olarak çalışmaktayım.

İlgilendiğim konular, Microsoft Sistem ve Ağ teknolojileri, Cisco ürünleri ve konfigürasyonları, Sistem Yönetimi ve yeni yeni Vmware ve Microsoft Virtualization, IBM Server ve Storage ürünleri ( Netapp dahil ), ayrıca Juniper ürünleri başta geliyor.

Microsoft MCSE+S+M – MCTS ( Vista, Windows 7, Exchange Server, Windows Server 2008 Application/Network/Directory Services ) MCITP : Server administrator ve MCITP : Enterprise Administrator, MCT sertifikalarının yanında, Cisco CCNA, Trendmicro Certified Security Professional ve Trendmicro Certified Security Master sertifikalarına sahibim.